Komora hiperbaryczna miękka marki Oxy Power

Komora hiperbaryczna skuteczna w leczeniu autyzmu

Jeśli prowadzisz działalność polegającą na świadczeniu usług medycznych, zarządzasz Domem Pomocy Społecznej lub inną placówką leczniczą lub rehabilitacyjną – warto zainteresować się zakupem profesjonalnej komory hiperbarycznej marki OXY-POWER. Jak się okazuje tlenoterapia może być skuteczną metodą w leczeniu wielu rozmaitych schorzeń, w tym autyzmu.

O niemal cudownych właściwościach leczniczych komory hiperbarycznej donosi program Uwaga! TVN.

Sprawą cierpiącego na autyzm Dominika zainteresował się program Uwaga TVN! Reporterzy stacji dotarli do informacji, jaką terapię zastosowano wobec chłopca – okazało się, że zbawienne rezultaty przyniosły zabiegi w komorze hiperbarycznej.

Tlenoterapia skuteczna w leczeniu autyzmu

Dominik Krynicki od urodzenia cierpi na autyzm. Przez postępującą chorobę wielokrotnie trafiał do szpitala, ponieważ był agresywny wobec siebie i swoich rodziców. Podczas ostatniego, trzyletniego pobytu w szpitalu Dominik przez cały czas był przypięty pasami do łóżka. Lekarze byli bezradni wobec choroby, a dziesiątki placówek opiekuńczych odmawiały przyjęcia chłopca.

Po nagłośnieniu sprawy Dominik znalazł miejsce w prywatnym DPS-ie w Bytowie. Już po kilku tygodniach jego stan zdrowia się poprawił, ale rodzice byli pełni obaw o dalszy los syna.

– Na początku zaczęliśmy od komory hiperbarycznej. Nie każdy wierzył w to, że przynosi jakieś efekty. Niemniej jednak, komorą hiperbaryczną wyciszyliśmy Dominika, to nastąpiło w około 1-2 miesiące. I już widzieliśmy postępy – mówi Piotr Kazor z DPS w Bytowie.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej odbywają się nawet kilka razy dziennie. Tlen pod odpowiednim ciśnieniem i stężeniem dociera do komórek, pobudza je do pracy i pomaga pozbywać się toksyn z organizmu.

– Jestem zadowolony. Przede wszystkim uratowaliśmy godność temu człowiekowi. Półtora roku temu on był przywiązany pasami, ujawniał agresję w stosunku do najbliższych, do otoczenia i sam do siebie. Na dzisiaj takie incydenty nie istnieją – cieszy się Piotr Kazor.

– Dominik zmienił się znacznie. Stał się samodzielny w wielu swoich czynnościach. Samodzielnie je i chodzi do toalety. Zaczął mówić. Mówi np. że chcę abę, czyli herbatę, chce jogo, czyli jogurt. Albo mówi: „Choć spać”. Że to ten czas, że idziemy spać – opowiada Anna Kuźnicka, terapeutka w DPS w Bytowie. I dodaje: – Główny nasz nacisk jest na to, aby jak najwięcej nauczyć go mówić, aby wymusić na nim to, żeby się komunikował, pokazywał swoje potrzeby, to, czego od nas oczekuje.

Na podstawie programu Uwaga! TVN.

Jak działa tlenoterapia?

W procesie zabiegu tlenoterapii pacjent znajduje się w specjalnej komorze hiperbarycznej. Właśnie tam oddycha czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Takie ciśnienie pozwala tlenowi na lepsze dotarcie do wszystkich płynów organizmu (krwi, osocza, limfy, płynu mózgowo-rdzeniowego) i tkanek organizmu. Dzięki temu czysty tlen może rozpocząć w organizmie procesy samoleczenia chorych miejsc.

W momencie, gdy chore tkanki i narządy otrzymują więcej tlenu, naturalne mechanizmy naprawcze organizmu mogą działać wydajniej i szybciej.

Co ważne, proces regeneracji może zachodzić również w takich miejscach naszego organizmu, gdzie dopływ krwi jest zahamowany lub znaczenie utrudniony – co jest następstwem powstałych urazów czy uszkodzeń.

O tym na jakie jeszcze przypadłości zdrowotne pomaga tlenoterapia hiperbaryczna przeczytacie na naszej stronie: https://oxy-power.eu/2021/04/23/wpis-blogu-3/

Dzięki zakupowi komory hiperbarycznej Oxy-Power możesz rozpocząć całkiem nowy i dochodowy biznes lub znacząco wzbogacić swoją obecną ofertę usług i pozyskać dodatkowych klientów.

OXY Power dostarcza zamówioną komorę hiperbaryczną własnym transportem do klienta , dokonuje montażu oraz profesjonalnego szkolenia z obsługi komory hiperbarycznej.

Więcej: https://oxy-power.eu/2021/04/19/wpis-blogu-2/

OXY-POWER Komory Hiperbaryczne
Ul. Pomorska 45A
82-300 Elbląg
tel. 500 041 936
adres e-mail: kontakt@oxy-power.eu